Da bi zdravi i jaki bili jedite PiLi

Svjetski dan Down sindroma obilježen je u utorak u Širokom Brijegu prigodnim druženjem na novouređenoj šetnici kod Trga širokobrijeških žrtava.

 

Druženje u organizaciji Udruge Down sindrom “Suncokreti” odvijalo se uz simbolično vješanje šarenih čarapica, žutih i plavih balona te crteža koje su nacrtali učenici Prve osnovne škole Široki Brijeg.

Osim toga, prolaznicima su se dijelile i ukusne palaćinke.

druzenje-down-sindrom-udruga-suncokreti-siroki-brijeg-ozujak2023-5.jpg

Naša udruga je relativno nova. Nastali smo s ciljem senzibilizacije društvene zajednice prema osobama s Down sindromom i na ovaj način želimo pružiti podršku svim osobama s Down sindromom u našem gradu, a i šire, rekla je za portal Jabuka.tv predsjednica Udruge Down sindrom “Suncokreti” Ana Marija Soldo.

Prostorije Udruge nalaze se u sklopu Doma Marija naša nada, a upravo su štićenici spomenutog doma bili na druženju.

Planiramo opremiti naše prostorije didaktičkim materijalima i tu pružati defektološke terapije našim članovima. Već smo osigurali logopedske alate za pet članova koji su u tom logopedskom programu, istaknula je Soldo.

Također, u planu imaju i brojne aktivnosti za mjesec listopad – mjesec svjesnosti o mogućnostima osoba s Down sindromom, no nisu htjeli otkriti previše informacija.

Osim druženja, Udruga “Suncokreti” organizirala je i projekciju filma “Moj brat lovi dinosaure” u subotu, 18. ožujka u kinu Borak.

Bilo je fantastično. Oko 140 ljudi je bilo u kinu, što je izvan naših očekivanja. Nadamo se da ćemo ponoviti film jer ljudi već traže da se ponovi, rekla je predsjednica Udruge.

 

logo

O nama

PILI je jedan od najvećih brendova mesne industrije u Bosni i Hercegovini. Od osnivanja do danas težimo prema proizvodima vrhunskog kvaliteta koje stvaramo kroz tradicionalne recepture, prirode sastojke i vrhunsku tehnologiju....

logo

KONTAKT

CIBOS d.o.o.

ul. Blažuj br. 78

Ilidža 71210

Tel: +387 (0) 39 705 511

Kontakt

info@pili.ba

SSL sigurna konekcija

CIBOS d.o.o. - 2021 sva prava pridržana Design and development logo